Критика

Оптимизация креативного процесса

Для начала хотелось бы поздравить PROVID с получением бронзы на Epica Awards 2016. Ребята создали принт о энергоэффективности для IQ energy. При этом, работая над ним, они руководствовались тем же принципом – для оптимизации рабочего процесса гораздо более разумно позаимствовать готовую идею, вместо придумывания своей.

4291-3541650

Ответ агентства:
Не все так однозначно, проте помірковані заголовки не такі популярні. Це ми розуміємо і просимо зрозуміти нас. Ідею ми створили, включно з графічним рішенням (еволюція на прикладі історичних епох) самостійно, доказом цьому є драфти, які показують процес розробки, а не передирання. Принт KFC ми побачили вже на етапі підготовки фінального драфта, коли вже було вирішено зробити еволюцію сходинками, чого в принті KFC немає, і що в свою чергу, відображає ідею… та вже коли обрали трендовий прийом – показати землю в розрізі для демонстрації переходу між епохами, чого теж немає в принті KFC.

З приводу сюжетності. Можна простежити, що в першому драфті, який на 100% відрізняється від принта KFC ті ж сюжети – людина біля вогнища і задоволена дівчинка на дивані. Просто через те, що це найхарактерніші, впізнаванні образи і просто тому що інших способів обігріву в епоху мезоліту не було. Тематика зачеплена в обох принтах настільки близька, що законно виникає підозра, але вона могли б бути обґрунтованою в тому випадку, якби ідея спочатку народилася в схожому графічному ключі.

Источники: 1, 2

Related Articles

Back to top button